Чехія корисна інформація. З Пшемишля до Чехії починають ходити безкоштовні поїзди. До польського Пшемишля можна пробувати діставатися у тому числі й поїздами з Києва та Львова, але за даними польської залізниці на ділянці колії між Україною та Пшемишлем вранці 26.02 були поломки.
Візи не потрібні, квитки не треба купувати. Усі квитки на потяги Чехією безкоштовні для громадян України (для підтвердження потрібен український закордонний паспорт).
Наразі Чехія готова прийняти 5000 біженців з України, надати житло, їжу, базову соціальну та матеріальну допомогу. Громадяни України з біометричним паспортом можуть в’їхати до Чехії та перебувати на її території до 90 днів без візи.
МВС Чехії збирає в єдину базу даних приватні особи та компанії, які готові прийняти у себе біженців із України. Ви можете зв’язатися з ними, вас проконсультують та надішлють у місце, де ви зможете розміститися.
До в’їзду в країну потрібно оформити туристичну страховку. Ковидні обмеження для громадян України, що прибувають, скасовані.
По приїзді потрібно буде зареєструватися у відділенні міграційної поліції (cizinecka policie) за місцем проживання в Чехії (якщо ви зупинитесь в готелі – за вас це зробить готель). Також по приїзду можна податись на спеціальну довгострокову візу у відділенні Відділу політики притулку та міграції МВС (OAMP MV) та отримати дозвіл на роботу в центрі зайнятості, у цьому випадку ви зможете працювати на території Чехії навіть до розгляду та отримання візи.
Консультації українською мовою з усіх питань перебування іноземців у Чехії та соціальної допомоги, допомога з перекладами документів та телефонних розмов: +420 731 432 431, ukraina.info@charita.cz (працює пн, ср, пт 9:00-13:00, 14:00-18:00, вт, сб 9:00-12:00, 14:00-17:00, час по Празі)
ЧЕХІЯ КОРИСНІ ЧАТИ ТА КАНАЛИ:
Facebook: Допомога українським біженцям у Чехії, Save Ukraine
Instagram: Українский центр допомоги
Instagram: Інструкція як подати на притулок в Чехії (але чеська влада радить в’їжджати без візи, а потім вимагати спеціальну візу для українських біженців, так буде простіше прийняти більше людей єдиним потоком)
Telegram: Допомога біженцям
Інструкція для українських біженців в Чехії
ЧЕХІЯ МЕДИЧНА ДОПОМОГА:
Медична допомога і список лікарів
Інформаційна лінія Міністерства охорони здоров’я для українських громадян, оператори говорять українською: +420226201221, після набору номера треба натиснути 8.
Лікарі в Празі, які приймають без чеської страховки Facebook
Безкоштовна психотерапія (є українсько- та російськомовні фахівці, можна записатися на онлайн-терапію навіть якщо ви не в Чехії)
ЧЕХІЯ ЮРИДИЧНІ ПИТАННЯ:
Безкоштовна допомога юристів та адвокатів
Instagram: Інструкція як подати на притулок в Чехії (але чеська влада радить в’їжджати без візи, а потім вимагати спеціальну візу для українських біженців, так буде простіше прийняти більше людей єдиним потоком)
Централізованний сайт юридичної допомоги для українців
ЧЕХІЯ. До кого можна звернутися по допомогу?
PETR DRBOHLAV
Регіональний глава для Східного партнерства та Балкан
petr.drbohlav@peopleinneed.net
TOMÁS DURAÑA
Співробітник відділу по Україні та Молдові
tomas.durana@peopleinneed.net
Посольство України в Чехії: +420227020200, +420227020204
Ел. пошта: emb_cz@mfa.gov.ua
Адреса: Charlese de Gaulla 916/29, 160 00 Praha 6-Bubeneč, Чехія
Інформація для біженців з України
Перевірені джерела допомоги
Організація допомоги у Чехії (резидентство, переклад та інші послуги). Потрібно написати запит на пошту та попросити допомоги pomahejukrajine@migracnikonscorcium.cz
Консультації українською мовою з усіх питань перебування іноземців у Чехії та соціальної допомоги, допомога з перекладами документів та телефонних розмов: +420 731 432 431, ukraina.info@charita.cz (работает пн, ср, пт 9:00-13:00, 14:00-18:00, вт, сб 9:00-12:00, 14:00-17:00, время по Праге).
Перелік чеських некомерційних організацій, які займаються допомогою мігрантів
Organizace pro pomoc uprchlíkům – консультації з будь-яких питань, можна прийти та звернутися за допомогою до відділення організації в одному з 5 чеських міст
Чехія: допомога українцям
Для реєстрації громадян України, які прибувають до ЧР, створено регіональні центри допомоги Україні (KACPU). Список центрів можна знайти ось тут.
Після цього ви зможете знайти роботу та подати заявку на отримання дозволу на роботу до Центру зайнятості (Úrad práce).
На території Чехії за безвізовим режимом ви можете перебувати протягом 90 днів.
Докладніше про умови в’їзду та тривалого перебування в Чехії читайте на цьому сайті.
Транспорт
У Чехії українцям доступний безкоштовний проїзд поїздами та трамваями Leo Express та CD.
ЖИТЛО
ukrainenow.org/looking-for-help-abroad
Документ, з контактами організацій, які займаються допомогою мігрантам.
Посольство України в Чехії
Адреса: Charlese de Gaulla 916/29, 160 00 Praha 6-Bubeneč
+420227020200, +420227020204
emb_cz@mfa.gov.ua
Гаряча лінія для громадян України: +420 974 801 802
ukrajina@mvcr.cz
Інформаційна лінія Міністерства внутрішніх справ Чехії з питань в’їзду з України (можлива консультація українською та російською мовами): +420 974 801 802, ukrajina@mvcr.cz
Актуальна офіційна інформація від Міністерства внутрішніх справ Чеської республіки українською мовою